O nas

Łęgowy Rak

Nazywam się Mateusz Rak założyłem wypożyczalnię Łęgowy Rak by móc zarażać pasją inne osoby.

Od długa szukałem możliwości by samemu móc na chwile pożyczyć dobrej jakości lornetkę, teleskop, by móc się wybrać najpierw z żoną a później z żoną i dziećmi na wspaniałą przygodę obserwowania przyrody. Nie chciałem kupować, ponieważ wybór sprzętu zajmuje dużo czasu, wolałem pożyczyć by ktoś doradził mi i pożyczył sprzęt prosty w obsłudze a także wytrzymały. Niestety nie znalazłem takiej wypożyczalni. Dlatego gdy przeprowadziłam się pod Wrocław i zobaczyłem gwiazdy na niebie oraz bogactwo natury  w Łęgach Obrzańskich postanowiłem, że otworzę wypożyczalnia dla takich osób jak ja. Czyli dla osób, które chcą spróbować zobaczyć to co Galileusz widział na nocnym niebie, sprawdzić czy istnieją drogi na Marsie, a także dla tych co lubią spacerować i móc oglądać przyrodę z bliska.

Dlatego moja wypożyczalnia w ofercie posiada sprzęt prosty w obsłudze, odpowiednio wzmocniona by dzieci mogły także korzystać ze sprzętu pod okiem dorosłych. A typy lornetek i teleskopów są tak dobrane by mogły zaspokoić wymagania osób, które chcą użyć sprzętu po raz pierwszy jak i dla zaawansowanych amatorów.

Dlaczego wynajem a nie kupno sprzętu na własność?

Sprzęt obserwacyjny przez osoby, które zaczynają swoja przygodę z z Birdwachingiem oraz z oglądaniem gwiazd początkowo jest wykorzystywany bardzo często ( teleskopy co noc w początkowym okresie około tygodnia, lornetki w zależności od częstotliwości wyciecieczek średnio raz na miesiąc). Zgodnie z wypowiedziami wielu użytkowników teleskopów średnio rocznie czas na obserwacje nocnego nieba  jest do 8 razy w ciągu roku przy obserwacjach amatorskich). Soczewki poprawiające kontrast, antyodblaskowe mają swoją trwałość dlatego po około 3 latach zakupiony sprzęt nie jest już w pełni sprawny optycznie.

Dodatkowo osoby decydujące się na zakup sprzętów obserwacyjnych kupują go w niższych klasach niż mogą go wypożyczyć. To jest główny powód irytacji w trakcie oglądania przyrody z uwagi na ciemny obraz lub występujące na obrazie różne artefakty, co niejednokrotnie skutkuje zakupem lepszego sprzętu w bardzo krótkim okresie lub zaprzestania obserwacji.

Dlatego jeżeli chcesz przeżyć przygodę zobaczyć to co widziało niewielu nie kupuj a wypożyczaj!

Prostota obsługi

Sprzęt prosty w obsłudze, przystosowany do potrzeb dzieci oraz osób starszych

Indywidualne pokazy

Organizacja indywidualnych pokazów gwiazd, oglądania ptaków

Nie wiesz jak zacząć?

Profesjonalna pomoc i doradztwo

Satysfakcja gwarantowana

Korzystając z naszego sprzętu nie raz powiesz WOW!

Przewiń do góry